SERA (Startup Erciyes Atölye) proje fikri olan girişimci adaylarını başarılı bir girişimci haline dönüştürmeyi amaçlayan bir programdır. Aşağıda ayrıntıları bulunan program dahilinde proje takımlarına 6 ay boyunca ücretsiz olarak kullanabilecekleri açık ofisler verilmektedir. Proje takımları bu ofislerde öncelikle sanal firmalarını kuracaklar sonrasında proje fikirlerini olgunlaştırıp ürünlerini geliştireceklerdir.
Proje takımlarına program boyunca aşağıdaki eğitimler ücretsiz olarak verilirken, alanında tecrübeli mentorlar takımlara yol göstereceklerdir.
Açık Ofisler
Erciyes Üniversitesi, Teknoloji Geliştirme Bölgesinde 900 m2 lik alt yapısı hazırlanmış açık ofisler proje takımlarına 6 ay boyunca tahsis edilecektir. Ofislerde çalışma alanları, ofis mobilyaları, internet, dinlenme alanları ve toplantı salonları hazır olarak bulunmaktadır.

Sanal Firmalar
Her proje takımı programa kabul edildikten sonra sanal firmasını kuracaktır. Takımlar firmalarının logolarını, web sitelerini hazırlarken ofis içerisine, kendi levhalarını asabileceklerdir.

Eğitimler
Bir girişimci adayının ve proje takımının bir firma kurup başarıya ulaşmasında fayda sağlayabilecek eğitimler uygulamalı olarak verilecektir. Verilecek eğitimler aşağıda listelenmiştir.
- Takım Kurma ve Ortaklık Eğitimi
- Firma Kimliği ve Kurumsal Kimlik Oluşturma Eğitimi
- Proje Takımı Yönetme Eğitimi
- İş Fikri Doğrulama Faaliyeti ve Eğitimi
- İş Planı Hazırlama Faaliyeti ve Pazar Araştırması Eğitimi
- Projelendirme Eğitimi
- Ar-Ge Projesi Yönetme Eğitimi
- FMH Bilgilendirme ve Patent Tarama Eğitimi
- Kamu Ar-Ge Fonları Bilgilendirme ve Teknogirişim/1512 Proje Yazma Eğitimi
- Etkili Sunum Yapma Eğitimi
- Yatırım Alma Eğitimi (Yatırımcı Gözünden Girişimci)
- Şirketleşme Eğitimi
- Temel Finans &Muhasebe Eğitimi
- Temel Pazarlama Faaliyeti ve Eğitimi
Mentorluk Hizmeti
Bir girişimci adayının yaşamakta olduğu ve muhtemelen yaşayacağı süreci bir çok kez yaşamış başarılı girişimciler, girişimci adaylarına projelerinde yol göstereceklerdir.
Mentor listemize ulaşmak için linki kullanabilirsiniz.
Girişimci Yatırımcı Görüşmeleri
6 ay sonunda proje takımları geliştirdikleri işleri ve projelerini yatırımcılara sunma fırsatını yakalayacaklar. Yatırımcılar uygun görecekleri projelere yatırım yapabileceklerdir.  

This site is using ikobi.net web site generator

Lifos Yazılım Logo
by lifos